Nieruchomości z regionu

Poszukamy nieruchomości Poszukamy nieruchomości

MS-6302 Kraków, Krowodrza - mieszkanie na sprzedaż

Galeria zdjęć

Opis

Polecamy do sprzedaży strych (lokal wyodrębniony - obecnie jako niemieszkalny) w kamienicy przy ulicy Odrowąża zaprojektowanej przez znanego architekta Antoniego Ippolda - w pobliżu ulicy Wrocławskiej i Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką. Jest to budynek u zbiegu dwóch jednokierunkowych ulic, w zabudowie szeregowej – narożny z 1936 roku na działce o powierzchni 4,58 a. Jest budynkiem o 5 kondygnacjach naziemnych (w tym właśnie poddasze nieużytkowe), w całości podpiwniczony, o powierzchni całkowitej około 1 373m2. Budynek w konstrukcji tradycyjnej, murowany z cegły, posadowiony na ławach fundamentowych. Dobry stan techniczny w zakresie statyki budynku. Brak zarysowań, deformacji ścian. Wygląd klatki schodowej wynika z braku remontów warstw wykończeniowych. Budynek posiada aktualną ekspertyzę konstrukcyjną stanu technicznego budynku w aspekcie starania się o pozwolenie na nadbudowę.
Kamienica posiada wydaną w lipcu 2019 roku prawomocną decyzję Prezydenta Miasta Krakowa zatwierdzającą projekt budowlany i pozwalający na nadbudowę budynku, polegającą na zmianie formy dachu – podniesienie kalenicy, budowy lukarn od strony podwórza, przebudowę i zmianę sposobu użytkowania poddasza, polegającą na wydzieleniu 6 lokali mieszkalnych wraz z budową wewnętrznych niezbędnych instalacji. Po remoncie poddasza można uzyskać 6 wyodrębnionych mieszkań - ok. 180 PUM (rzut dołączony do zdjęć).
Kamienica ma uregulowany stan prawny, podział fizyczny i wydzielone lokale. W budynku jest gaz. Każde z mieszkań ma swoje niezależne ogrzewanie gazowe.
               Układ i wielkość klatki schodowej pozwalają na zamontowanie windy. Okolica spokojna, zielona. Przedmiotowy  strych posiada potencjał dla konkretnego inwestora. Jaki będzie wizerunek tej nieruchomości w przyszłości? - będzie to zależeć od zamierzeń, planów i potrzeb nowego Właściciela.

W razie zainteresowania proszę o kontakt - 500 094 148
 

Nota prawna

Opis oferty zawarty na stronie internetowej sporządzany jest na podstawie oględzin nieruchomości oraz informacji uzyskanych od właściciela, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych K.C.

Dane agenta

Imię i nazwisko Beata Pastuszka
Telefon 500 094 148
Nr licencji 5006
beata@anbeth.pl

Osoba odpowiedzialna

Nr licencji 5006

Szczegóły oferty

Symbol oferty MS-6302
Lokalizacja Kraków, Krowodrza, Iwona Odrowąża
Rodzaj budynku kamienica
Pow. całkowita [m2] 187,80 m²
Powierzchnia użytkowa [m2] 187,80 m²
Piętro 4p
Ilość pokoi 6
Cena 899 000 PLN
Cena/m2 4787.01 PLN

Nieruchomość

Standard
Ilość pięter w budynku 4
Stan lokalu Do adaptacji
Stan prawny Własność
Rok budowy 1936
Gaz tak - miejski
Woda tak - miejska
Dojazd asfalt
Ogrzewanie własne gazowe - piec dwufunkcyjny

Pomieszczenia

Liczba pokoi 6
Liczba łazienek 6